STERICELL

Teplovzdušný sterilizátor STERICELLPrístroj STERICELL® slúží na teplovzdušné sterilizovanie materiálov pri stanovených parametroch teploty a času. Vyznačuje sa tichým chodom s jemným patentovo chráneným systémom núteného prúdenia vzduchu v komore pomocou zabudovaného ventilátora, ktorý eliminuje vznik oblastí „studeného vzduchu“. Látky sypké a látky tvoriace usadeniny je možné spracovávať v uzatvorených nádobách. Prístroj je vhodný pre lekárske a veterinárne praxe, kliniky a nemocnice, lekárne, polikliniky, laboratóriá. Pro poskytovateľov služieb  - testovacie a kozmetické salóny, prevádzky piercingu, manikúry a pedikúry, kaderníctva - je ideálny objem komory 22 litrov s kompaktnými rozmermi a malou hmotnosťou.

Prístroj spĺňa požiadavky smernice EU č. 93/42/EEC.

  • vnúrotný objem: 22, 55, 111, 222, 404 litrov
  • rozsah teplôt: od 10 °C nad okolitú teplotu do 250 °C
  • vnútorná komora: nerezová oceľ DIN 1.4301 (AISI 304)

Fotografie

Teplovzdušný sterilizátor STERICELL Teplovzdušný sterilizátor STERICELL Teplovzdušný sterilizátor STERICELL Teplovzdušný sterilizátor STERICELL

Základná charakteristika

Priebeh teploty riadi mikroprocesorová automatika (Fuzzy - logic) s digitálnym displejom a teplotným čidlom PT 100. Mikroprocesorová automatika zabezpečuje vysokú presnosť regulácie teploty so zárukou teplotnej stability v každom mieste sterilizačnej komory, kontrolu otvárania dverí a vzduchovej klapky - je zárukou vyššej bezpečnosti jednotlivých sterilizačných procesov. Prístroj STERICELL spĺňa nejvyššie nároky na kvalitu, rýchlosť, jednoduchú a pohodlnú obsluhu a bezpečnosť. Protokol o jednotlivých sterilizačných šaržiach je možné prehľadne vytlačiť pomocou tlačiarne alebo uložiť do PC pomocou špeciálneho software WarmComm. Vnútorné usporiadanie komory umožňuje rôzne nastavenie roštov a políc a vkladanie rôzne veľkých materiálov pre čo najlepšie využitie vnútorného priestoru. STERICELL o objeme 222 a 404 litrov je možné objednať v prevedení s jednými alebo dvomi dverami (priechodová verzia) s možnosťou zabudovať do steny mezi nečistou a sterilnou zónou. Pre kontrolu sterilizačnej účinnosti ponúkame procesové a chemické indikátory horkovzdušnej sterilizácie. K základnému vybaveniu prístroja ponúkame širokú škálu voliteľného vybavenia a píslušenstva.

Bezpečné pracovné postupy

Na rozdiel od niektorých výrobkov bez nútenej cirkulácie vzduchu je tento prístroj so zabudovaným ventilátorom schopný:

  • eliminovať vznik oblastí „studeného vzduchu“
  • urýchliť cyklus a tým skrátiť prevádzkovú dobu zariadenia a znížiť spotrebu el. energie
  • garantovať lepšie rozloženie teploty vv sterilizačnej komore
  • garantovať teplotnú stabilitu v každom miests sterilizačnej komory

Bezpečnosť pracovných procesov po celú dobu procesu sa kontroluje mikroprocesorovou automatikou, ktorá popri sledovaní teplota a času registruje a náležitým spôsobom reaguje i na akékoľvek možné rušivé vplivy, ako napr. otvorenie dverí alebo odvetrávacej klapky v priebehu sterilizačnej fáze, prerušenie dodávky elektrickej energie, a pod.

Rad výrobkov STERICELL je vybavený autodiagnostikou vrátane kontinuálnej elektronickej kontroly jednotlivých pracovných fáz a nezávislou nastaviteľnou tepelnou ochranou. Mechanický ochranný termostat triedy 2 - chráni prístroj, jeho okolie a spracovávaný materiál proti neprípustnému prekročenie teploty (dvojnásobná ochrana sterilizovaných materiálov proti prehriatiu). Týmto riešením je úplne vylúčený vpliv nepatričnej obsluhy na bezpečný výsledok sterilizačného cyklu. Pre kontrolu sterilizačnej účinnosti ponúkame procesové a chemické indikátory horkovzdušnej sterilizace.

Sterilizačné programy

V základnom programovom vybavení ponúkame tri sterilizačné programy pre možnosť voľby v závislosti od typu spracovávaného materiálu.

Tri prednastavené sterilizačné programy s predohrievaním (možnosť uživateľskej modifikace oprávnenou osobou)

  • P1 – teplota 160 °C/ sterilizačná expozícia 60 min
  • P2 – teplota 170 °C/ sterilizačná expozícia 30 min
  • P3 – teplota 180 °C/ sterilizačná expozícia 20 min